GİZLİLİK VE KULLANIM KOŞULLARI2016-09-28T15:52:17+03:00

 

Sorumluluk ve Haklar

 

Bu sitedeki her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet, Adana Büyükşehir Belediyesi ya da bağlı şirketlerine aittir veya sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Kişisel kullanım amaçlı çoğaltmaya izin verilir. İzinsiz değişiklik yapmak, kopyalamak, kiralamak, ödünç vermek, iletmek ve yayınlamak yasaktır. Bu siteden alınan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge satılamaz ya da herhangi bir kâr amacıyla dağıtılamaz.

Adana Büyükşehir Belediyesi sitesindeki bağlantılar sizi Adana Büyükşehir Belediyesi ağının dışına götürebilir ve Adana Büyükşehir Belediyesi, bu sitelerin içeriği, doğruluğu ya da işleviyle ilgili olarak, hiç bir sorumluluk üstlenmez. Bu bağlantılar iyi niyet çerçevesinde sunulmakta olup Adana Büyükşehir Belediyesi, bağlantısını verdiğimiz sitelerde daha sonra olabilecek herhangi bir değişiklikten sorumlu değildir. Adana Büyükşehir Belediyesi veya bağlı şirketleri ya da bu sitenin oluşturulması, üretilmesi ya da iletilmesinde yer alan diğer herhangi bir üçüncü taraf bu siteye erişim ya da sitenin kullanımından doğabilecek herhangi bir doğrudan, dolaylı, arızi, tali ya da cezai zarar, ziyan, hasar veya sorumluluktan ötürü sorumlu tutulamaz.

Bu sitedeki her şey olduğu gibi sunulmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi ya da bağlı şirketlerinden herhangi biri, bu sitede yer alan herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belgenin belirli bir amaca uygunluğunu garanti etmez. Ayrıca, bu siteye erişiminiz, kullanmanız ya da bu siteden herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge indirmeniz nedeniyle bilgisayar donanımınızda veya diğer varlıklarınızda olabilecek herhangi bir hasar ya da bulaşabilecek bir virüsten Adana Büyükşehir Belediyesi sorumlu tutulamaz. Bazı ülkelerde belirli garanti ve tazminatların sınırlanmasına izin verilmemektedir, bu nedenle yukarıdaki hükümlerin hepsi sizin için geçerli olmayabilir.

İnternet aracılığıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiğiniz her tür bilginin (her tür yorum, öneri, fikir, grafik, vb dahil), kullanımında gizlilik politikası kuralları geçerlidir.

18 yaşından küçüklerin, Adana Büyükşehir Belediyesi WEB Sitesine, velileri ya da vasilerinden izin almaksızın bilgi sunmalarından Adana Büyükşehir Belediyesi sorumlu tutulamaz. Adana Büyükşehir Belediyesi 18 yaşından küçüklerin sunduğu bilgileri kullanma hakkını elinde tutar.

 

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları
 

Adana Büyükşehir Belediyesi sizlerin kişisel gizliliğini korumaya özen göstermektedir. Bu gizlilik politikası Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunların nasıl korunup saklandığını ana hatlarıyla açıklamaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi, ziyaretçi tarafından gönüllü olarak verilmediği sürece hiçbir Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesi kullanıcısı hakkında kişisel bilgileri toplamamaktadır.

Bu gizlilik politikası kapsamında kural olarak ziyaretçilerimiz tarafından sitemize sunulan kişisel veriler (adınız, elektronik posta adresiniz, iş ve özel adresiniz, telefon numaralarınız) üçüncü kişilerle paylaşılmamakta, satılmamakta, kiralanmamakta ve başka şekilde kullandırılmamaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesini kullanmak, gönüllü olarak kişisel bilgileri vermek bu sitede ilan edilen mevcut gizlilik politikasının ve şartlarının kabul edildiği anlamı taşımaktadır.

Ziyaretçilerimiz tarafından isteğe bağlı olarak, anket formu doldurulması gibi taleplerde bulunulurken kişisel bilgiler toplanabilmektedir. Sizler bu bilgileri gönüllü olarak vermediğiniz takdirde sitemize yaptığınız ziyaretlerinizden herhangi bir kişisel bilgi toplanmamaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi sizin izninizle bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için kullanmaktadır;

-Tarafınıza basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek

-Sizi elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek,

-Ziyaretçi profillerimizi belirlemek,

-İstek, talep ve şikâyetleri değerlendirmek

Kişisel bilgiler ve bu veriler sadece belirtilen amaçlar için ve yasal soruşturmalar esnasında mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde kullanılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi, ziyaretçilerin web sitesindeki dolaşımları sırasında, kullanıcı yoğunluğu, ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik ve isimsiz olarak toplamaktadır. Bu veriler sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmakta ve herhangi bir ziyaretçinin kişisel bilgileri ile ilişkilendirilmemektedir. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen “cookie” (çerez) adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistikî veri olarak toplanmakta olup kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılabilir kılmaktır.

Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemler alınmakta ve bu konuda ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bilgilere izinsiz erişimin, değiştirilmesinin ve kötüye kullanılmasının önüne geçilebilmesi için kısıtlı erişime tabidir. Adana Büyükşehir Belediyesi, bilgilerinin izni dışında üçüncü şahıslara her ne amaçla olursa olsun verilmesini engellemek amacıyla hizmet aldığı firmalarla yaptığı sözleşmelere “gizlilik” maddesi koymaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesini zaman zaman düzenlediği kampanyaları duyurmak, ziyaretçilerin ilgisini çekebileceğini düşündüğü konular, içerikler farklı hizmet ve çalışmalardan ziyaretçileri haberdar etmek amacıyla kullanmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesi içeriğini burada yayımladığı hüküm ve şartları önceden haber vermeksizin tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme yapma hakkına sahiptir.

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir görüş bildirmek, soru yöneltmek, veya Gizlilik Politikasının ihlali ile ilgili haber vermek isterseniz, İletişim  linkinden faydalanabilirsiniz. Adana Büyükşehir Belediyesi gelecek olan talepleri karşılamak üzere gerekli çalışmaları ve araştırmaları yapacaktır. Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesini ziyaret eden her bir ziyaretçi bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.