Aile Türk milletimizin yapı taşıdır. Aile kurmak hem dinimize göre, hem de Türk örf, adet ve geleneklerine göre kutsal, bereketli, ulvi bir girişimdir.
     Aile kuracak vatandaşlarımız Türk Milleti’nin gelenek ve göreneklerini yaşatacak, vatanımızın geleceğini oluşturacak yeni nesiller yetişmesine katkı koyacaktır. Vatanına, milletine, insanlığa yararlı, çağdaş, ülkesinin, devletinin bekası uğruna hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacak nesiller yetişmesi adına Türk Aile geleneğinin devam etmesi, bunun için de yeni evlilikler yaparak, yuvalar kurulması gerekmektedir.
     Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşımıza verdiğimiz nikah hizmetinin daha modern ve çağdaş hale gelmesi için, online randevu sistemini hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımız evlendirme.adana.bel.tr adresinden online randevu alabilecek. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştıracak, onlara daha çağdaş bir kent sunacak büyük projelere imza atıyor, bunlara ek olarak sosyal belediyecilik anlayışından da asla vazgeçmiyoruz.
     Türk Milleti’nin geleceğini meydana getiren temel yapı taşını oluşturarak, aile kurmaya karar veren vatandaşlarımıza ömür boyu mutluluklar diliyor, bir yastıkta kocamalarını temenni ediyorum.
     Evlenecek çiftlerimize şimdiden mutluluklar diliyor, Cenab-ı Allah’tan, Türk Milleti’nin geleceği adına mutlu ve sağlam yuvaların çoğalmasını niyaz ediyorum.